Akárki is találta ki ezt a nyílt napot, a hálám, pici, édibédi puttók manifesztálódásában fogja őt üldözi, mint a jószerencse, mert a magamfajta megátalkodott színházbuzival nagyobb jót nem is tehetett volna. És mivel ez még mindig az én blogom és arról beszélek, amiről akarok, ezért aztán most kilométerhosszan, fényképekkel illusztrálva fogom elmesélni azt a szombati napot. Kezdjük tán a legelején, hogy fogalmam se volt róla, hogyan jutok be, és nem csak azért mert három(!) másik program is arra datálta magát, hanem a menetrend milyenléte miatt. Gyerekek, akárki akármit mondd a Volánbuszról, ne higgyjétek el, az igazság mindig rosszabb, és szinte csodálom, hogy senki nem irt még pszichothrillert a buszról. Pedig én mondom teljesen jól meg lehetne csinálni, érdekes egy hangulata lenne, talán egy kicsit oroszos, és ezt most azért mondom, mert még mindig bele vagyok szerelmesedve a Nappali őrségbe, bár csak a filmet láttam.
Szóval anyáék elmentek a horgászós napra, én ignoráltam kolléganő esküvőjét, míg apám egy másik haverja sütögetéséről mondott le.
Nem, nem a havert kellett volna megsütni, ez nem az a műfaj. Cserébe legalább Laci haverja vele tartott a horgászós napra, de csak azzal a feltétellel ha apám elkiséri, így férfiúi szülémnek fel kellett kelnie hajnali nagyonkorán, bemenni Győrbe, hogy onnét a Lacival leutazzon. Mert a Laci nem jön egyedül. És még nekünk mondják azt, hogy micsoda hülyeség kettesével WC-re járni. Pasik.
A másik akadályozó tényező a saját pólóm volt, ami szombat hajnal fél kettőkor kész is lett, hála anyám segítőkészségének. A minta nagyon egyszerűnek tűnik, és nem úgy bonyolult, hogy bonyolult, hanem ...szottul sokáig tartott a végére érni. Arról nem is beszélve, hogy nálam az összes fonal behisztizik és olyan csomókat kötnek magukra, hogy Nagy Sándor legyen a talpán, aki kisimítja a szálakat. Viszont csak meg lett csinálva, bár feltünt, hogyha nagyon koncentrálok nem pislogok, és a levegőt is ritkábban veszek. Ez egy kicsit ijesztő. De csak a végeredmény számít.
Viszont míg ezen elmélkedtem eleredt az eső, meg a kajám is elfogyott és még mindig volt hátra egy óra a programok kezdetéig és mit csinál egy magamfajta, hogy elüsse valahogy? Bemegy a könyvesboltba.
Egyet fizet ötöt vihet akció kacsingatott velem szembe és csak azért nem zsákoltam be a könyveket, mert nem birtam volna olyan nehéz táskával a napot. Viszont hétfőn visszamentem és azóta van öt új könyvem, csak most már helyet is kéne nekik varázsolni. Örülnék egy bizonyos Időlord segítségének ebben a témában. Azonban aznap egy másik akció keretében elhoztam a Dr. Csont alapjául szolgáló egyik regényt, beleolvasgattam, és bevallom, még nem igazán tudtam összeegyeztetni a kettőt. Nah kidugtam az orrom, még mielőtt sírógörcsöt kapok a sok, kidolgozott férfi felsőtesttől, ami a kötetek háromnegyedén parádézott, és nem azért, mert olyan hűhadeszexik lennének. Az egyiknek elolvastam a fülszövegét is, és inkább a zivatart választottam.
Elbaggyogtam a szinházig ahol tán csak tucatnyi emberke lődörgött, a kitett asztalok között újságot böngészve.
A tömeg
Csak a póló a fontos
Azért csak befutott a színész, és igen, még mindig nem tudom a nevét, továbbiakban szpíkerként lesz aposztrofálva, pedig be is mutatkozott, nah mindegy. A lányos zavar ugyebár.
Itt derült ki, hogy a próbateremben lennénk, csakhogy nem volt nyitva, akárhogy is rángatta a kilincset. Szegény fószer komolyan beidegesedett, mert elméletileg nyitva kellett volna lennie, és már ott tartott, hogy berúgja, de inkább elment átöltözni meg pótkulcsot keresni. Részemről elrikkantottam magam, hogy nincs-e valakinél szónikus csavarhúzó, de senki nem vette a lapot, sőt még a Doktor sem materializálódott, pedig azt hinné, hogy az ember lánya, ennyi ingyenreklám után, azért már járna valamiféle ellenszolgáltatás, még akkor is, ha az csak egy ajtó kinyitása.
Az egyik vállalkozó kedvű nőszemély, úgy döntött, hogy saját kezébe veszi a dolgok irányítását, vagy legalábbis besegít, mert bement a szomszédos terembe, majd azonnal vissza is fordult, sűrű bocsánatkérések közepette. Nézünk rá, hogy mi történt, ő meg szolidan pirulva kibökte: öltöztek. :D
Miután csak meglett a pótkulcs, bejutottunk a próbaterembe, lepakoluk a kaját, táskákat, majd leültünk félkörbe, volt egy egyetemes köszöntést, meg mondták, hogy nyugodtan tegezhetünk mindenkit, és következett egy rövid fejtágító, hogy mi is az az improvizáció (űristen majdnem steampunkot irtam), aztán Pingiczer Csaba, továbbiakban Pingi, vezetésével belecsaptunk a játékba. Hiszen az improvizáció játék, s mint játékot nem lehet rosszkedvűen csinálni, s ha hibázunk, sebaj, nevetünk azon is.
Gondolhatjátok, hogy mennyire jól éreztem magam, pláne, mert ott volt az a fiatal srác, aki mint László király jeleskedett a Szentlacinapokon, és Járai Máté is. Nyugi, ezúttal mérsékelten fogok ömlengeni róla, mert néha már én is kinosnak érzem, amit művelek.
Az egészet Pingi vezette, akin meglátszik, hogy szokott volt amatör csoportokkal is foglalkozni, mert első látásra kicsit félelmetesnek tűnik, de valójában nagyon jófej ember és nagyon korrektül levezete az egészet, elhihetitek.
Ollan szípek vagyunk!
Aztán jöhetett egy kis bemelegítés. Ugyan én felkészültem a fekvőtámaszokra, de semmi ilyesmiről nem volt szó. Maradt a kör felállás, s semmi mást nem kellett csinálni, mint továbbadni egy mozdulatot "Wuss" hang kíséretében. Komolyan duplavével hallottam ezt a hangot. A mozdulat csak egy karlendítés volt, és úgy adtad tovább, ahogy a "hullámot" szokás. Aztán mikor ez már szépen ment, bonyolítottuk azzal, hogyha úgy gondoltad, akkor egyszerűen csak mikor hozzád ért a "Wuss" akkor másik irányba adtad tovább. Fokoztuk még azzal, hogyha úgy gondoltad, megijedtél tőle, valahogy úgy, mikor valaki mondjuk egy pisztolyt szegez a mellednek, s ezzel visszafordítottad az egészet. Hogy senki ne maradjon ki a jóból a "Wuss"-t nemcsak tőszomszédnak, de a kör másik felén álldogáló akárkinek is oda lehetett dobni egy "Páó" hang kiséretében. Afféle színházi változata a kamehamenának. Ennél is elő lehetett adni a megijedős trükköt, így ilyenkor visszaküldted a feladónak. Ez a játék ott érte el a csúcspontját, mikor mindezt lassítva kellett előadni.
A következő játék már csavarosabb volt, mert itt a vállalkozó szellemű hölgynek jobban oda kellett figyelnie, nehogy azt mondja, amit lát. Pingi ugyanis rámutatott a cipőjére, itt a hölgynek még nem kellett mondania semmit, majd mikor a haj következett, neki cipőt kellett mondani, tehát mindig azt, amit eggyel előtte mutatott, aztán a következőben meg mondhatott bármit, ami az eszébe jutott, de figyelnie kellett, hogy ne csak állatokat, ne csak növényeket, szóval ne ugyanazon halmazba jutó dolgokat mondjon. Asszociációs gyakorlat, és szerintem otthon is érdemes kipróbálni, talán még új ötletet is merít belőle az ember lánya. Vagy felhúzza vele a testvérét, ami szintén nem elhanyagolható előny.
Ezek után megint léptünk egy szintet, de még mindig ugyanúgy tartottuk a kör alakzatot. Na ez most kicsit furán hangzott, de sebaj.
Most sorba mentünk és mindenki mondott egy szót, ami először az eszébe jutott. Ha nem ugrott be semmi, mert az ember le tud blokkolni, akkor csak annyit kellett mondanod, hogy passz. A lényeg az lett volna, hogy ebből egy értelmes sztori kerekedjen ki, de hát persze nem igazán jött össze, viszont ezen is nevettünk, főleg mikor valami olyasmi jött ki, hogy egy páncélos biciklizett az erdőben, mikor találkozott valakivel, és ettől a páncélos úgy megijedt, hogy telebőgte a zsebkendőjét. Ez így leirva, meg megkésve nem oly hatásos, pedig ott és akkor nagyon vicces volt. A bicikli meg még előjött párszor, nem tudni miért.
Még mindig maradtunk körbe, ám a feladat megint változott. Bement egy mer, majd bement egy másik és ők ketten előadtak egy pár soros "jelenetet", ahol a végén az, aki először bejött az ki is ment, átadva a helyét a következő delikvensnek. Persze hogy én mentem be elsőnek, Pingi mellé, a szitu annyi volt, hogy randi egy kávéházban, és ott lettem hagyva azzal az indokkal, hogy ő majd hoz kávét. :) Én bennmaradtam tehát, és na ki jött következőnek, na ki jött? Járai. Sikeresen hoztam a rettenetesen zavart amatőr újságírót, mert hiába a rutinos színházjárás, azért ez mégiscsak személyesebb, közvetlenebb élmény volt, de végül is simán ment minden. Aztán láthattunk még vonatra várakozókat, dílereket, eltévedt túristát is. Sajnos nem mindegyikre emlékszem, és a képek sincsenek még fent a honlapon, bár a fészt is meg kéne nézni.
Innentől kezdve főleg ilyen szituációs játékok uralkodtak, meg néha azért számoltunk is. Volt olyan, hogy valaki bent ült a székben, egy másik odaszaladt hozzá, és valamilyen indokkal fel kellett állítani, pl: "Süket vagy, sír a gyerek!" vagy, hogy ég a ház. Nagyon lelkesek, meg kreatívak voltunk, bár én lefagytam, de segáz, hisz játék, és jókedv kell hozzá. Volt egy másik székes játék, hogy valaki ült a székben, és neki nem kellett csinálni semmit, csak mozdulatlanul ülni. Na most ez nagyon nehéz, ha az ember körül még vagy tizenkét ember kacarászik, vihog, mosolyog és nevetgél, bár ezt csak, mint külső szemlélő állíthatom. Innentől kezdve nem nagyon vettem részt a dolgokban, úgyis csak ez, meg egy másik játék volt hátra, de mindvégig nagyon jól éreztem magam. Az utolsó játékban szintén két emberke vett részt, akiknek mi adtunk "karaktert" pl: diák és tanár. Először még csak számokat mondhattak, de a gesztikulálásból nagyon sok minden le tud jönni, így ez volt a történetecske alapja. Aztán már beszélhettek is, így kiderült, hogy mi is történt. Nagy meglepetést nem okozott, épp csak finomodott, legvégül pedig megkapták az utolsó kis ecsetvonást, amivel a karakterek jellemvonást is kaptak, így lett egy szigorú tanárunk, meg egy kicsit ostoba diák. Ezeken is röhögtünk akkorákat!
Másfél óra úgy elrepült, mint a sicc, a végén meg beszélgetünk, vagyis hát a színészek beszélgettek, mert itt is előállt az a jelenség, miszerint, ha valaki megkérdezi, hogy van-e kérdés, akkor mindenki megkukul. Mondjuk így utólag lehet, hogy tudtam volna mit kérdezni, de valahogy odakeveredtem Járai mellé, innentől kezdve meg teljesen lefoglalt az úriember feltűnésmentes figyelése. Rémesen aranyosan tud nevetni. Jól van, abbahagytam, pedig még nem is estem túlzásba. Ugye Candy?
Beszélgetés után kajáltunk is, mert valaki egy egész kosár ételt hozott a'la Piroska, bár próbateremben nem egészen illendő enni, de amiről nem tudnak, az nem fáj nekik. Megjegyeztem a szpíkernek, hogy mennyire jó érzés már, hogy láthatjuk, hogy a színész is csak ember, és nem csak az van, hogy fent a színpadon, hogy lehetsz már ilyen zseniális rohadj meg. Szpíker rám néz, majd ennyit szól: Köszi szépen. Mire én azonnal mentegetőzni kezdtem, hogy nem úgy gondoltam,mire elvigyorodott, úgyhogy segíthettem a maradék élelmet bevinni a büfébe, ahol kölcsönösen búcsút intettünk a másiknak, ő még jó szórakozást is kivánt nekem. Mondtam már, hogy mennyire szeretem a színészeket?
Ezután startoltam a nagyszinpad felé, ahol a színpadtechnikai bemutatót élvezte a tisztelt közönség. Lámpák, forgószínpad, füstgép, függöny, zenei árok, no meg lézershow alkották a dolgok velejét.
Függyönyök
És íme a vetítővászon
A műszaki gárda és az árok
A zongora felemelkedése
Mozog, kering, zongorál
Ezek után következett volna a kulisszajárás, de nem mentem el, ahogy a nyilvános ballettórát is kihagytam reggel. Mentségemre szóljon, hogy a divatbemutató kicsit jobban érdekelt. Tépelődtem rendesen, mert hát TARDIS-élmény az egész, de aztán elsétált mellettem egy egyiptomi fáraó, így fájó szívvel búcsút intettem a csoportnak és mentem a színház előtti térre. Ott volt egy T kialakítású színpad, pontosan úgy festett, mint egy kifutó, s rengeteg ember gyűlt már köré. Persze ezzel engem nem tudtak meghatni, így előkaptam a fényképezőgépet, amit elvittem magammal, s néha még használtam is, majd sűrű bocsánatkérések közepette, meg a gépet lengetve előreverekedtem magam. Így most következzen ménkü sok kép a színházi divatbemutatóról, szerintem már csak a napsütés miatt is megéri végignézegetni.
A szpíker :)
Egy pár a "János Vitézből"
A "Salemi boszorkák" bírája Posonyi Takács László alakításában
De a kalapot kéri vissza :)
A francia király lánya
És a francia király
Két sakkfigura a "Sakk"-ból
"János Vitéz"
És az ő Iluskája
Speciel nem jut eszembe, hogy ki ő, de nagyon ott van a szeren
Tündérkirálynő Iluska
Két huszár a "János Vitézből"
Nah őt se tudom ki volt
Elsőnek Bolond Kalaposnak tippelném, de nem az. Viszont szép
Egy nőszemély a "Hotel Menthol"-ból
Egyiptomi fáraó
Feltűnt egy Sherlock Holmes. Csak kicsit sivalkodtam a tömegben :)
" Mi újság kedves Watson?"
Ha jól dereng egy Szív Királynő.
Amiben biztos vagyok, hogy ő Agócs Judit
Jól van, többnyire csak fényképeztem mindent és mindenkit ész nélkül. De az ő jelmeze is tetszik
Két udvarhölgy a francia király udvarából
Vagy "Hotel Menthol" vagy valami más
A kánkán örök
És íme egy Tücsök
Aki nem teljesen komplett :)
Nem Ivy, de már majdnem
Ő viszont tuti, hogy Mr. Twelvetrees
Sirvaröhögtem
Ő ilyen Kung-fu Pandába tolta
Öreg néne, az őzikéje nélkül
Hölgyeim íme Járai Máté, mint Billy " A Kripli" főszereplője. (Hazahozomegyszerúgyis) <3
Csoportkép
Nah ha még mindig van itt valaki, annak megnyugtatásul közlöm, hogy a felén már túl van :) Még mindig a kültéri színpad környékén kóricáltam, megnézegettem a vásárfiát, amihez gyakorlatilag le-he-tet-len volt hozzáférni, mert annyian vették körbe. Csengőhangom ugyan nem lett, viszont kulcsörzőm igen. Kulcstartó, ezt akartam mondani, kulcstartó.
Következett a gyorsöltözést, amit meglehet, hogy inkább videóznom kellett volna, de hát már mindegy. Forgács Péter narrálta az eseményeket, valahogy úgy, miként a Fomra-1-et szokás, de higyjétek el, nagyon jópofa volt. De egyáltalán nem irigylem szegényeket. Viszont érdemes otthon kipróbálni, hogy ti milyen gyorsan tudtok átöltözni, mondjuk egy kényelmes otthoniból egy ünnepibe. Nah, nekik ezt hússzor gyorsabban kell véghezvinniük. Íme, néhány kép, hogy lássátok, mit is takar egy gyorsöltözés.
Kezdő felállás
És elkezdődött!
A látvány magáért beszél :)
Lesz a fából másik jelmez!
De elkésett. Nagyon.
Az igazi dzsigoló neccharisnyát visel. Mert ők hirtelen dívákká vedlik majd át magukat
És fogynak a ruhák, és csak fogynak...
Előkerült a másik jelmez
Készül a smink is
Minden és mindenki tökéletes
Ennek örömére dalolnak is egy jót
A koreográfia se utolsó ;)
A következő napirend a kvíz volt, vagy a pörkölt. De inkább a kvíz. A pörkölt a dedikációvadászat után volt. Úgyhogy kvíz jött, amin nem nyertem, de még csak tollat se adtak, ami érthető, hiszen nem tudták hány főre számíthatnak, ám ez nem akadályozott meg abban, hogy egy kicsit bemurculjak. Ám akadt ilyen hóbortos alak, akivel szelfizhettem.
Jah a Tücsök :) Aki egyébként szikronhang is, hogy csak egyet mondjak, ami az eszembe jut, Timon. Na?
A kvízhez hozzátartozott az Örökös Néző megválasztása, aki a legrégibb vagy legrégibb bérletét fel tudta mutatni. Most hirtelen nem tudom mennyi volt a legtöbb, vagy a legrégibb, de biztos kicsivel több, mint amit most gondoltok.
Aztán kicsit random üvöltöztünk, vagyis hujjogtunk, tapsoltunk, mintha valami igazán izgalmas dolog történne, holott csak azért csináltuk, hogy felfigyeljenek ránk.
Mihelyt elcsitultunk következett a karaoke! Amit rettenetesen vártam már, és gyerekek, akkora feelingje volt! Tulajdonképpen ha semmi más, csak az imprós játék, meg ez történt volna, már akkor is bőségesen megérte volna.
Nagyon egyszerűen oldották meg az egészet, Hungária dalokból lehetett választani, kezedbe nyomták a szöveget, meg a mikrofont, megmondhattad, hogy kivel akarsz énekelni, aztán hajrá. Elsőnek egy kissrác ment fel, nagyon cukrok voltak együtt. Mivel elég sok képet sikerült erről a programpontról csinálnom, ezért tényleg csak azokat tettem fel, amik jól sikerültek.
Mondom, hogy aranyosak
Másodiknak én mentem, és hát a Csavard fel a szőnyeget választottam. Innentől kezdve úgy estem fel a színpadra, belekeveredtem a papir-mikrofonkábel duóba, elfelejtettem a színész nevét, akit szerettem volna, sőt hirtelenjében talán még a szezont is kevertem tücsökbogárral, de végül is nagyon jól szórakoztam. A srác nevét elfelejtettem persze, de higgyétek el nagyon egy aranyos hapek volt, rettenetesen élveztem.
Aztán mások is lassan felbátorodtak, bár szegény srácnak mindig a Csókkirály jutott, de persze akadtak ott még más dalok is. Meg egy férfiú, aki tisztára úgy festett, mint egy dzsigoló, de olyan szenzációsan csapatta a Hotel Mentholt, meg később a Multimilliomos dzsesszdobost, hogy csak lestem, mint a moziba. Jó mozgása is volt, meg hangja is hozzá, szóval nagyot alakítottak a színpadon a színésszel.
Csak rájuk kell nézni
Még mindig édesek
Vonatozás
Limbo hintó!
És a tömeg
Van abban valami felemelő, mikor olyanokkal énekelsz együtt, akikre felnézel, meg tényleg lenyűgöznek, és olyan munkát raknak le az asztalra, hogy szemed, szád tátva marad, és akkor felmész, és énekelsz, és bár tudod, hogy ők ezzel foglalkoznak huszonnégy per hét, de momentán pont nem foglalkozik senki vele, mert jól érzitek magatokat. Tulajdonképpen ennyi az egésznek a titka: érezd jól magad.
A végén még elénekeltük a Made in Hungáriát, majd jól megérdemelten megtapsoltuk magunkat. Sajnálom, hogy többet nem tudok róla mondani, de tényleg ez olyasvalami, amit át kell élni.
Ezután gyorsan levadásztam a színészeket autogrammügyben, többen csodálkoztak, hogy de biztos, hogy a pólóra kéred? Mire én, hogy igen, biztos. Szerintem díjazták a kreativitást :)
Beálltam a ménkü hosszú sorba pörkölt és fröccs miatt, részint azért, mert akkora már nagyon éhes voltam, szendvics ide vagy oda, részben azért, mert Forgács osztogatta. Tényleg ott állt a kondér mögött és merte az adagokat, a balettigazgató meg a fröccsöket osztogatta. Igaz a vége felé eltűnt, de csak azért, mert mégis igazgató, és készülnie kellett a koncertre.
Merthogy koncert is volt, méghozzá az idei évad szuperprodukciójából a Jézus Krisztus Szupersztárból. Természetesen jelen voltam, bár mikor beültem egy kicsit elbólintottam, mert hát egész nap pörögtem, mint a robokacsa, meg mászkáltam, és hát elringatott a nép zsongása. Aztán felriadtam arra, hogy elsötétül a nézőtér, és felhangzott a zene. Innentől kezdve esélyem nem volt aludni, mert annyira hangos volt. A dalok a szemgolyómon meg a fülemen törek be és a tarkómon távoztak.
Nagyon tetszett és már alig várom, hogy az egész produkciót láthassam. Eddig ugyanis utáltam, mert anyám elkövette azt a hibát, hogy mindenáron meg akarta nézetni velem, amikor még nyilvánvalóan nem álltam készen rá, és mikor sikerült leültetnie első látásra meggyűlöltem, mert nem értettem és nem értem meg rá. Szerintem ugyanis tényleg vannak olyan művek, amik ha életkorhoz nem is, de egy bizonyos szintű tapasztalathoz, nyitottsághoz és tudáshoz kötve vannak a Jézus Krisztus Szupersztár pedig pontosan ilyen. Bennem volt ugyan a régi nemszereteménezt hangulat lenyomata, de hála a fantasztikus színészeknek, a légkörnek, meg annak az útnak, amit azóta megtettem, amióta láttam, sikerült levetkőznöm az ellenszenvemet, és maradéktalanul élvezni az előadást. A helyzetre apró árnyékot vetett a fanficista énem, akit kénytelen voltam kikötözni jó szorosan egy acéloszlophoz, mert shippelni kezdte Jézust és Júdást.
Ez nekem is WTF? volt, megnyugodhattok.
Ettől a kis intermezzótól, és a tőle fellépő heveny fejfájástól eltekintve remekül éreztem magam. Az esőnek ugyan muszáj volt megerednie, mikor hazafelé tartottam az éjféli busszal, mert miért is ne? Ráadásul az a ruhafilc, amivel irtak a pólómra víz hatására oldódni kezd, míg nincs vasalóval ráfixálva az anyagra, így az esernyőt végig a jaj-csak-a-pólóm-hátára-ne pozicióban tartottam, minek következtében elől vizesebb voltam, mint a Titanic mikor elsüllyedt. De biztonságban hazaért.
Csodálatos napom volt, rengeteg pozitiv élménnyel, és ismét megbizonyosodtam arról, hogy a győri szinészek valóban páratlanok. Én meg teljességgel elfogult irántuk, és remélem, hogy még rengeteg nyílt napon részt vehetek még.
Ha idáig elverekedted magad, akkor Te egy hős vagy, és megérdemled, hogy nyakra-főre agyonpuszilgassalak, meg telehintsem a kertedet rózsavirágszálakkal.
Jézus/Júdás témában megsúgom, nem vagy őrült. Olvastam ilyen ficeket. És szigorúan objektív slash fanként azt is be kell látnom, hogy shipelhetőek, csak nem illik... állítólag. :P
VálaszTörlésA pólód meg nagyon király, megérte megázni érte! :)
Tényleg? TÉNYLEG? El se hiszed, hogy mennyire megnyugodtam. Valahányszor kezdem azt hinni, hogy na ezzel tuti egyedül vagyok, kiderül, hogy nem, mások is vannak ekkora állatok. :3 Hát, illik vagy nem illik, én még mindig azt mondom, hogy amig a templomban a Jézus szobor nem szól rád, hogy na de lányom, addig minden rendben van :D
TörlésAz a baj, hogy én slash témában nem igazán tudok objektív lenni. Csak ha nagyon muszáj.
Köszönöm szépen, én is így érzem. :D És még mennyi autogramm fér még rá!
Én is láttam valamikor a Jézus Krisztus Szupersztárt és ehehe, én is shippeltem őket, szóval egyáltalán nem vagy egyedül, mint ahogy Lidércke is igazolta. :D
VálaszTörlésNagyon köszönöm ezt az élménybeszámolót mert nagyon lelkesen olvastam végig, a képen nagyon jók lettek és a képaláírásaid pedig csak dobtak egyet az egészen. :D A Tücsök pedig vitte nálam a prímet!
Pacsit kérek! Annyira jó, hogy valahányszor azt érzem, hogy csak én lehetek ennyire beteg állat, mindig kiderül, hogy nem, vannak mások is a földtekén, akik ugyanígy vannak.
TörlésSzivesen, lesznek még, egyelőre a cont próbálom befejezni, de nagyon nem akar menni, szóval van időd még ezt a kijelentést megbánni :D Jah hát a képeket is kell kommentálni! :)
A Tücsök hatalmas figura volt, őt tényleg látni kellett volna :)